Jednota a sila rodinnej značky OVB Valentovičovci sa prejavila na historicky prvej konferencii nášho riaditeľstva

Naša 1. spoločná konferencia dopadla nad naše očakávania. Dva dni sa niesli v duchu spoločného vzdelania, inšpiratívnych ľudí, podnikateľských rozhovorov a zážitkov.

Naša 1. spoločná konferencia dopadla nad naše očakávania. Úspešne sme zrealizovali predstavu, ktorá bola už dlho v našom podvedomí. Dva dni sa niesli v duchu spoločného vzdelania, inšpiratívnych ľudí, podnikateľských rozhovorov, zážitkov, jedla a oddychu. Čo všetko sme zažili a ako hodnotíme akciu?

Prvá polročná konferencia BD Valentovičovci bola detailne naplánovaná s bohatým programom a množstvom zaujímavých hostí. Tí priniesli odborné názory na rôzne témy a praktické rady, ako sa pohybovať v podnikateľskej sfére, pracovať efektívnejšie s klientmi, vhodne investovať a nepripúšťať si domnienky.

Ako prebiehala dvojdňová konferencia?

Konferencia sa konala 11.5. – 12.5. 2024 na Myjave. O 11:00 sa hostia stretávali v luxusných priestoroch hotela Štefánik. Program začal úvodným prejavom BD Márie Valentovičovej, ktorá uviedla konferenciu a predstavila prvú hostku dňa, ktorou bola Mgr. Alžbeta Jánošíková.

Aké boli prednášky a čo nám odovzdali?

Alžbeta Jánošíková bola externou hostkou, ktorá prednášala na tému mentálneho koučingu a schopnosti uplatniť tieto vedomosti pri práci s klientom v otázke finančného poradenstva. Ponúkla nám niekoľko rád, ktoré prinesieme v samostatnom blogu na stránke.

Program pokračoval prednášaním okresného riaditeľa OVB Maroša Kuzmu.

„Úspech sa meria tým, koľkým ľuďom zmeníš život k lepšiemu.” Maroš Kuzma začal veľmi príjemnou myšlienkou, ktorá z veľkej časti odzrkadľovala aj jeho nasledovné slová počas prednášania. Opísal nám jeho pohľad na úspešnú cestu pri podnikaní v OVB, ktorá sa začína a končí klientmi. Úspech vidí v tom, že je prioritné mať rád ľudí a stretávať sa s nimi s nadšením. 

Zároveň sám premýšľa tak, že niekomu svojou prácou zmení život k lepšiemu. Ak pomôže klientom s riešením dôchodku, nastavením finančného plánu, tak môže splniť jeho sny, a zároveň ho obrať o starosti. Počas prednášania sa zameral aj na dôležitosť určovania si cieľov, ale nielen na materiálne, ale aj psychické – nemyslieť len na to, čo chcem mať, ale aj na to, kým sa chcem počas tej cesty stať.

  • Pri novej spolupráci je dôležité určiť si ciele, aby klient vedel reálne zhodnotiť zmeny. 
  • Vo výsledku je práca v OVB ako jeden maratón a nie šprint. Je potrebná trpezlivosť a nutnosť nechcieť všetko naraz.

Prednáška objasnila investovanie a ponúkla riešenia, ako klientom objasniť prečo investovať a tiež to, aké je dôležité, aby sa začalo investovať včas. V otázke investovania je najdôležitejšia doba investovania, pravidelnosť a diverzita. ČAS je jediný faktor, ktorý sa v investovaní nedá nijako nahradiť. 

Poslednú prednášku viedol RD Filip Rendoš, ktorý prednášal na tému domnienok a veľmi trefne komentoval situácie zo života. Rozoberal domnienky, ktoré existujú v spoločnosti, ktoré panujú medzi ľuďmi a tiež to, ako výrazne dokážu ovplyvniť pohľad na skutočnosti, pritom ide len o nepotvrdené názory. Tieto domnienky si vytvárame aj v sebe, vidíme a počujeme len to, čo chceme. Môžu negatívne ovplyvniť aj našu kariéru už len tým, že si budeme hovoriť, že nezvládnem istú situáciu, nezvládneme postúpiť v rámci firmy a podobne. Je potrebné ich vypustiť zo svojho života v čo najväčšej miere a myslieť na fakty. 

O 18:00 nás čakala spoločná večera, a následne o 19:30 prebehlo vyhodnotenie dňa. V rámci posledných mesiacov prebehlo povýšenie a ohodnotenie viacerých spolupracovníkov za ich snahu a skvelé výsledky, k čomu im gratulujeme aj touto cestou. My ako štruktúra veríme v to, že ak chceme byť úspešní, musíte nájsť do svojej firmy ľudí, ktorí sú úspešnejší ako my.

Úspešný deň bol ukončený voľným programom a konferencia bola oficiálne ukončená v nedeľu po spoločných raňajkách a podnikateľských rozhovoroch. 

Ako hodnotia konferenciu naši vedúci a kolegovia?

Tomáš Valentovič„Historicky prvá konferencia v rámci nášho okresného riaditeľstva bola na profesionálnej úrovni. Verím, že nasledujúca bude na rovnakej úrovni a ešte vo väčšom počte.”

Peter ValentovičKonferencia, na ktorej sme mali možnosť vidieť veľkosť nášho rodinného podnikania a ukázať smer, ktorým sa chceme naďalej uberať. Sme trendy firma a chcem naďalej rásť.” 

Paulínka Chatrnúchová: „Konferencia bola míľnikom pre naše riaditeľstvo. Bolo to pre mňa inšpiratívne a na veľmi vysokej úrovni.” 

Eva Majerov:„11.5. 2024 sa zapísal ako deň historicky prvej konferencie nášho riaditeľstva. Takisto sa zapísal do našich sŕdc a spomienok ako deň plný kvalitných informácií, emócií z povýšení, jednoty a sily nášho riaditeľstva. Som nesmierne rada, že som mohla byť súčasťou tejto akcie, ktorá z hľadiska organizácie, prednášok a skvelého programu bola nad naše očakávania. Ďakujem.”

Soňa Valentovičová: „Tento spoločný deň sme si všetci užili vďaka skvelej organizácií, zaujímavým hosťom a príjemnej atmosfére, ktorá bola dotvorená slávnostným vyhodnotením prvého kvartálu a oslavou povýšených kolegov.” 

Zuzka Čmaradová: „Prvá konferencia ukázala silu a kvalitu našej rodinnej značky. Som hrdá na celé riaditeľstvo. Bol to večer plný emócií, rodinnej jednoty a úžasných informácií, ktoré musíme už len využiť v praxi, aby sme sa posunuli.” 

Peter Bosý: „Prvá konferencia v rámci riaditeľstva OVB Valentovičovci. Rodinná atmosféra a vhodný výber prednášok, tie dodali tú správnu iskru k tomuto výnimočnému dňu, ktorý z pohľadu organizácie a motivácie dopadol na jednotku.” 

Igor Bulík: „Bola to konferencia plná nových informácií a emócií, dokonca niektorým ľuďom zmení aj životy.” 

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*