Dlhodobý proces spolupráce rodiny 3/4

Rodina Valentovičovcov »Buduje rodinnú značku«
Unikátom na slovenskom trhu sú Valentovičovci, ktorí svoje podnikanie postavili na rodinnej značke a na pódium prišli vo štvorici odprezentovať, ako budujú svoje riaditeľstvo pre spoločnosť OVB Allfinanz a.s..

»Boj je podstata každodenného života. Kto nebojuje, nemôže ani vyhrať. Ani v prírode nevieme ovplyvniť niektoré zákony a aj my často bojujeme a stretávame sa s krízovými situáciami. Už od detstva sa učíme, že o všetkom sa dá porozprávať za rodinným stolom, a každú situáciu sa snažíme čo najlepšie vyriešiť, pretože kde je viac hláv, tam je aj viac rozumu.«

Túto hodnotu prenáša okresná riaditeľka Mária Valentovičová aj do svojej firmy.

Sústredí sa na to, aby svojim ľuďom ukázala, že sú osobnosti, aj keď v seba najprv úplne neveria. Preto vybudovať riaditeľstvo na základe rodinnej značky pre ňu znamená posolstvo hľadať osobnosti na rôznych miestach.

Mária Valentovičová

»Keď odstránite bariéry, nájdete ich.«

Hovorila o tom, že má v tíme vedúceho, ktorý ešte popri štúdiu a v prvých pracovných rokoch dokázal vybudovať dve začínajúce firmy, ale ani jedna nebola jeho. Až po zaškolení v OVB zistil, že svoje myšlienky a energiu môže dávať do vlastného podnikania a zabezpečiť tak rodinu, splniť si sny o cestovaní či ďalšom vzdelávaní. Či už je to človek, ktorý nikdy nezažil zamestnanie, alebo niekto, kto nemá vo svojej rodine žiadnu podporu, sa môže pri veľkom nasadení, disciplíne a húževnatosti stať oporou riaditeľstva.

Aj ľudí, ktorí mali úplne iné sny o svojom povolaní, vie osloviť silná vízia. To, čo chceli robiť pôvodne, pretavia
do svojej práce, odovzdávajú svoje skúsenosti a to, čo sa naučili, a stávajú sa súčasťou rodinnej značky. Podstatné je potom využiť talent a rozdielové prvky všetkých v tíme vo svoj prospech.

Svoje ciele stavajú na základe vízií a dosahujú ich pomocou pravidelného plánovania a aktivít. Ľudí vo svojej firme nastavujú na to, že toto podnikanie je beh na dlhé trate. Viacerí z nich aj úspešne behajú maratóny, a preto vedia, že čiastkové krízy sa dajú prekonať a základom je kvalitná príprava. Vo svojom okolí spolupracujú so školami, firmami a širokou verejnosťou a podporujú vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti.

Každá vízia musí byť podporená stratégiou a tou je obchodný plán. Vďaka nemu sú schopní nasledovať trhové príležitosti a zamerať sa na ne. Nových ľudí začleňujú do zabehnutého systému a aj z človeka, ktorý sa nikdy nepohyboval vo svete financií, dokážu vychovať špičkového odborníka. Majú v pláne rásť nielen v rámci Slovenska, ale aj za jeho hranicami.

»Sila tímu je viac ako sila jednotlivca a verím, že spolu to dotiahneme až na LD.« Tomáš Valentovič

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*