Dlhodobý proces spolupráce RAST V KARIÉRE 4/4

Pojem kariéra sa veľakrát obmedzene chápe iba ako vzostupná profesijná dráha jednotlivca. Kariéra v našej spoločnosti, može mať neobmedzený charakter. Ide o pojem pre popis zhrnutie vývoja postavenie v spoločnosti od počiatku až po daný okamih.

Na konkrétnu profesijnú dráhu jedinca má vplyv celý rad činností osobných napr. individuálne schopnosti, zručnosti, vzdelanie, ale aj ďalšie okolnosti v spoločnosti (postavenie a schopnosti ostatných ľudí, ekonomická a sociálna situácia v spoločnosti a ďalšie).

Na základe získaných skúseností a neustáleho rozvoja a rožširovania sa, som získal stratégiu ako prijať, zaradiť, naučiť nováčikov rásť v oblasti finančneho sprostredkovania. Každý nováčik je človek tvorivý, každý nováčik má v sebe výnimočný prvok, ktorý sa dokáže zdokonalovať v rôznej oblasti. Na základe potrieb je schopný si určiť čokoľvek, čo potrebuje rozvíjať…

Je viacero možností ako si nájsť prácu a je aj nekonečné množstvo inzercií rôzneho typu.. Ako si vybrať správne? Rozhodnem sa podľa :

 1. podľa rodiča,
 2. podľa výsledkov firmy,
 3. podľa značky,
 4. podľa histórie,
 5. podľa financií,
 6. podľa obchodného plánu,
 7. podľa seba?

Zodpovedne si vybrať a vedieť sa rozhodnúť chce čas, tí čo sa hneď rozhodnú v okamihu sú aj rýchlejší v kariére, tí pomalší sú váhavejší a častokrát kroky v kariére pomalé. Neuveriteľné, ale normálne. Za výber svojej profesie zodpovedá každý jeden z nás. Rodič má podporovať, výsledky firmy majú ukazovať smer a vývoj, značka udržiavať TREND, história potvrdiť dlhovekosť a stabilitu, novačik prinášať energiu a chuť do práce.

Aby bol výber teda dokonalý, finančný sprostedkovateľ profesionálny a kariéra stabilná potrebuješ toho správneho učiteľa, lídra, spriaznenú osobu doslova a písmena.

oheň, OVB, Valentovičovci

OVB ilustrácia s ohňom v kariére

Pred vstupom do oblasti finančného sprostredkovania si človek vyberá na základe pocitov, emócií alebo na základe niekoho, komu veríme, dôverujeme, poznáme… Do istého okamihu je to dostatočné, naopak neskôr sa môže ukázať, že tento človek nemusí stačiť pre náš rast… čo potom? Máme na to stratégiu 🙂

Naše podnikanie patrí tomu štrukturálnemu, sieťovému… skladá sa z množstva ľudí, z množstva príbehov, z množstva zmien, ktorými si musíme prechádzať v danom momente. Avšak najdôležitejšie je prostredie, v ktorom sa snažím napredovať, existovať, a vôbec fungovať v každom čase 365 dní v roku. Prostredie formuje, človek sa vyvíja.

V každej profesii sa človek musí snažiť, musí ho práca baviť, nadšenie k práci denne dokazovať. Sme porovnávaní s kýmkoľvek a čímkoľvek, ale ani jedna profesia nie je výnimočná, kým sám nie som v práci výnimočný ja sám. Neexistuje najlepšia profesia, ale ani tá najhoršia profesia. Existujú len potreby, ktoré si potrebujeme napĺňať.

 1. Prostredie ako kancelária,
 2. Vzťahy na pracovisku,
 3. Podieľať sa v práci na niečom (projekty),
 4. Rôznorodosť a zmeny v práci,
 5. Rast v práci,
 6. Vplyv v práci.

Dostali sme v OVB Allfinanz, a.s. obrovskú možnosť postaviť rodinnú značku OVB Valentovičovcov, postaviť rodinné základy štrukturálneho biznisu, sieťového marketingu, poskytovať vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti a iné.

Plníme si povinnosti ekonomické, právnické, daňové, ľudské – tie sprostredkovateľské a držíme sa etického kódexu spoločnosti…i nepísaných pravidiel, ktoré máme definované pri našom obchodnom pláne…

V najbližších dňoch Vás od nového roku 2020 pozývame do našich ďalších nových kancelárskych priestorov v meste Sereď. Je to v poradí šiesta kancelária pre náš rast a fungovanie. Vybudujeme nové kariéry našich nových ľudí, ale aj starých. Tiež klientov a mnohých ďalších, ktorí budú chcieť…

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*