Behám maratóny

Kto skúsi ísť na dno svojich síl, ten dokáže pochopiť veci, ktoré si predtým nevedel predstaviť. Bez prípravy to neskúšaj. Najlepšie nápady mám na trati, keď to najviac bolí. Bola to skúška, či som pripravený.

Kto skúsi ísť na dno svojich síl, ten dokáže pochopiť veci, ktoré si predtým nevedel predstaviť. Bez prípravy to neskúšaj. Najlepšie nápady mám na trati, keď to najviac bolí. Bola to skúška, či som pripravený.

Samotné rozhodnutie prichádza na začiatku roka a vždy sám so sebou boj v hlave, či je to vôbec možné zabehnúť. Avšak približne 9 mesačná naplánovaná príprava ma denno denne utvrdzovala, že to bude možné, ale stále nie jednoduché. Priazeň i nepriazeň priateľov bola tiež zmiešaná. Rodina sa bála zmeny v dennom režime a koniec nejakého toho stereotypu. V práci neboli dovolené taktiež žiadne úľavy a nebolo možné sa 100 % – tne sústrediť na váš životný výkon. Len zabehnutím som mohol zistiť načo mám. Pozoruhodné je, že s narastajúcou prípravou rástol aj výkon v práci. A všetci, ktorí bojovali s myšlienkou nechoď si zvykli a začali veriť.

Mojím chcením som naozaj presvedčil dav.

Týždeň pred maratónom som už bol naplno obklopený radami odborníka a trénera, čo jesť, čo nejesť, čo robiť a ako sa disciplinovane pripraviť na zvládnutie tohto behu. Pre mňa to boli všetko neznáme pojmy, avšak prirodzený strach a stupňované napätie vyvolávalo voči sebe rešpekt. Psychická príprava posledný týždeň bola tak silná, že som zabudol, že 9 mesiacov ubehlo ako voda a človek si nepamätal, čo bolo včera, nie mesiace do zadu. Takže ako keby idem behať úplne odznova, úplne nový beh, ten na ktorý som čakal a toľko ospevoval.

Dni ubúdali a posledné hodiny pred hlavným maratónom. Nebola práca prácou, komunikácia sa zasekla na bode mrazu. Vnímal som už iba pitie vody, jedenie, strečing, utešovanie sa, povzbudzovanie a myslenie aké to bude a môže byť v cieli. Nepochyboval som, iní ma nezaujímali. Bol som rozhodnutý to zvládnuť. Po toľkých kŕčoch, fyzickej bolesti a náročnosti na čas som bol plný očakávania. Ubytovanie v hoteli, celá tá atmosféra sa prenášala už aj do môjho žalúdka. Chvenie tela, stres, nervy pracovali v plnom prúde. Spánok minimálny, skoro žiadny. Tí, čo zažili, vedia.

Maratón je len jeden, je to ako prvá láska, prvá pusa. Radosť v cieli bola neopísateľná. Ďakujem za milión gratulácií aj od tých, čo nechceli veriť. Kto nezabehne nikdy nepochopí.

Môj odkaz

  • Maratón mi dal sebavedomie
  • Naučil som sa byť ešte trpezlivejším
  • Naučil ma byť pokorným
  • Šetriť energiou
  • Strážiť si emócie
  • Priniesol mi nápady a myšlienky v podnikaní
  • Dal mi vzťahy
  • A odvďačil sa telu za úspech
  • Priniesol Obchodných partnerov

Keď to porovnám s mojou prácou je naozaj potrebné povedať, že je náročná na výdrž. Avšak denno denným tréningom po 4 ročných skúsenostiach obchodné výsledky rastú. Lebo vždy je dôležité si povedať urob ten 1 km naviac alebo urob viac ako nula. A výsledok príde. Nič nie je nemožné.

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*